آموزش تغییر رمز عبور پیشخوان از طریق phpmyadmin

/ /
آموزش تغییر رمز عبور پیشخوان از طریق phpmyadmin
/

آموزش تغییر رمز عبور پیشخوان از طریق phpmyadmin –  شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد رمز عبور پیشخوان را فراموش کرده و بخواهید رمز عبور پیشخوان خود را تغییر دهید اما با مشکلاتی از قبیل عدم دریافت ایمیل مواجه شده باشید در این مقاله ما به شما یاد میدهیم چگونه با استفاده از سپس خود اقدام به تغییر رمز عبور پیشخوان خود کنید.

 

 

 

برای انجام این مورد شما میتوانید به طریق زیر عمل کنید:

ابتدا برای اینکه به پایگاه داده خود متصل شوید، میبایست وارد پنل خود شوید و سپس phpmyadmin را پیدا کنید. اگر از سیستم Cpanel استفاده میکنید، پس از ورود به Cpanel روی گزینه phpmyadmin کلیک کنید ( در این حالت نیازی به وارد کردن رمز عبور نیست ) اما اگر از دایرکت ادمین استفاده میکنید میبایست نام کاربری و رمز عبور پایگاه داده خود را وارد کنید. برای پیدا کردن یوزر و پسورد  میبایست فایل wp-config وردپرس خود را مشاهده کنید.

آموزش تغییر رمز عبور پیشخوان از طریق phpmyadmin - مشاهده مشخصات در فایل کانفیگ
آموزش تغییر رمز عبور پیشخوان از طریق phpmyadmin – مشاهده مشخصات در فایل کانفیگ

در عکس بالا نوشته شده است که چه مقادیری را نیاز دارید تا وارد phpmyadmin شوید. مقادیر و اطلاعات دیتابیس مشخص است. سپس وارد دیتابیس مورد نظر شوید.  و به دنیال ردیف wp-users شوید.

ممکن است جداول شما کمتر و یا بیشتر از عکس مثال باشد اما قطعا این ردیف وجود دارد. همچنین ممکن است ا توجه به تغییر پیشوند جداول دیتابیس واژه wp شکل دیگری داشته باشد مثلا اگر پیشخوان جداول پیشخوان wgks باشد به دنبال wgks_users بگردید.

 

بر روی نام ردیف کلیک میکنیم تا مقادیر موجود برای شما باز شود.  و بتوانید اطلاعات کاربران را ببینید و در کنار نام کاربری که مدیریت سایت را بر عهده دارد  گزینه edit را بزنید تا بتوانید اطلاعات را وارد کنید.

سپس همانند عکس اقدام به تغییرات کنید. ابتدا از ستون Function  و در ردیف user_pass گزینه MD5 را انتخاب کنید و در کادر بزرگ رمز عبوری را که میخواهید قرار دهید را وارد کنید.

سپس گزینه Go را بزنید. تا به صفحه قبلی برگردید. در این حالت شما رمز عبور خود را تغییر داده اید. و میتوانید نسبت به ورود مجددا تست کنید که آیا مشکل برطرف شده است و یا خیر. به همین سادگی شما توانستید نسبت به تغییر رمز اقدامات لازم را انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *